Rynek nieruchomości komercyjnych

Wpływ pandemii na rynek nieruchomości handlowych 0

Wpływ pandemii na rynek nieruchomości handlowych

Dodane 8 grudnia, 2023 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych, Wynajem lokali użytkowych

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się na początku 2020 roku, wpłynęła na wszystkie dziedziny gospodarki. O ile na rynku nieruchomości mieszkalnych wraz z wybuchem pandemii i obniżeniem stóp procentowych przez RPP, nastąpił zakupowy „boom”, wprowadzone lockdowny negatywnie odbiły się na działalności centrów handlowych.

Czytaj dalej
Sytuacja na rynku biurowym w Polsce – II kwartał 2023 0

Sytuacja na rynku biurowym w Polsce – II kwartał 2023

Dodane 6 października, 2023 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych

Firma JLL zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami i inwestycjami udostępniła raport dotyczący rynku biurowego w Polsce. Okazuje się, że stoi on obecnie w obliczu wielu wyzwań i zmian. Nadchodzi luka w nowej podaży, która jednak nie wydaje się punktem kulminacyjnym dla sytuacji na rynkach regionalnych. Od ponad roku głośno mówi się o nadchodzącej luce nowej na rynku biurowym w naszym kraju. Początkowo skupiano się na stolicy, ale obecnie spowolnienie ze strony deweloperów jest widoczne również w innych województwach.

Czytaj dalej
Rola zieleni w otoczeniu biurowców 0

Rola zieleni w otoczeniu biurowców

Dodane 26 września, 2023 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych

Kiedy myślimy o biurowcach, często wyobrażamy sobie stalowe i szklane kolosy, dominujące w krajobrazie wielu współczesnych miast. Jednak coraz więcej deweloperów i właścicieli nieruchomości dostrzega wartość dodawania zieleni do tych urbanistycznych krajobrazów. Ale dlaczego warto otaczać biurowce zielenią? Czy chodzi tylko o estetykę, czy może coś więcej?

Czytaj dalej
Nieruchomości handlowe według analizy banku PKO BP 0

Nieruchomości handlowe według analizy banku PKO BP

Dodane 4 lipca, 2023 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych

Bank PKO BP przeanalizował sytuację na rynku nieruchomości handlowych. W 2022 roku rynek najmu powierzchni handlowych wykazywał wyjątkowo silną odporność mimo wielu miesięcy zawirowań wynikających z pandemii. Proces zamykania galerii handlowych wyhamował już w 2021 roku. Sytuacja jest lepsza, niż się spodziewano, jednak los wielu obiektów nadal jest niepewny.

Czytaj dalej
Hale magazynowe przy osiedlach mieszkaniowych – tak czy nie? 0

Hale magazynowe przy osiedlach mieszkaniowych – tak czy nie?

Dodane 26 maja, 2023 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych

Hale magazynowe coraz częściej powstają w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Dla inwestorów z branży logistycznej jednym z plusów lokalizacji w obszarze miejskim jest posiadanie centralnej siedziby w miejscu łatwo dostępnym dla klientów. Z kolei mieszkańcy, którzy dowiadują się, że w pobliżu ich miejsca zamieszkania ma powstać centrum logistyczne, zwykle nie są zadowoleni. A może takie sąsiedztwo ma jednak jakieś plusy?

Czytaj dalej
Znajdź idealny lokal