Rynek nieruchomości komercyjnych

Czym jest Społeczny Fundusz Klimatyczny? 0

Czym jest Społeczny Fundusz Klimatyczny?

Dodane 12 czerwca, 2024 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych

Społeczny Fundusz Klimatyczny (SFK) to nowa inicjatywa, której celem jest wspieranie sprawiedliwej transformacji energetycznej w Europie. Powstał z myślą o tych, na których najmocniej wpłyną zmiany związane z nowym systemem handlu uprawnieniami do emisji, czyli ETS dla budynków i transportu drogowego. Celem tego funduszu jest pomoc w złagodzeniu skutków finansowych tychże zmian, a zwłaszcza dla gospodarstw domowych i małych przedsiębiorstw.

Czytaj dalej
Parki handlowe atrakcyjne dla inwestorów 0

Parki handlowe atrakcyjne dla inwestorów

Dodane 23 kwietnia, 2024 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych

Jeszcze do niedawna galerie handlowe powstawały jedynie w największych polskich miastach, a w wielu mniejszych zakupy można było zrobić w centrach handlowych. Obecnie coraz popularniejsze stają się parki handlowe, które są nieco mniejsze – zajmują zwykle powierzchnię od 5 000 do 10 000 mkw. i lokalizowane są w obrębie miast lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Obecnie w Polsce trwa budowa ok. 50 tego typu obiektów.

Czytaj dalej
Mało biur w Warszawie, czynsze rosną 0

Mało biur w Warszawie, czynsze rosną

Dodane 14 marca, 2024 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych, Wynajem lokali użytkowych

Jak wynika z analizy firmy Walter Herz, w 2023 roku popyt ze strony najemców na powierzchnię biurową w Warszawie niewiele się różnił od tego rekordowego, jaki odnotowano w 2022 roku. Tymczasem aktywność deweloperów już od kilku lat utrzymuje się na niskim poziomie. Słaba podaż, w połączeniu z dużym popytem owocuje rosnącymi stawkami czynszów.

Czytaj dalej
Wpływ pandemii na rynek nieruchomości handlowych 0

Wpływ pandemii na rynek nieruchomości handlowych

Dodane 8 grudnia, 2023 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych, Wynajem lokali użytkowych

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się na początku 2020 roku, wpłynęła na wszystkie dziedziny gospodarki. O ile na rynku nieruchomości mieszkalnych wraz z wybuchem pandemii i obniżeniem stóp procentowych przez RPP, nastąpił zakupowy „boom”, wprowadzone lockdowny negatywnie odbiły się na działalności centrów handlowych.

Czytaj dalej
Sytuacja na rynku biurowym w Polsce – II kwartał 2023 0

Sytuacja na rynku biurowym w Polsce – II kwartał 2023

Dodane 6 października, 2023 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych

Firma JLL zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami i inwestycjami udostępniła raport dotyczący rynku biurowego w Polsce. Okazuje się, że stoi on obecnie w obliczu wielu wyzwań i zmian. Nadchodzi luka w nowej podaży, która jednak nie wydaje się punktem kulminacyjnym dla sytuacji na rynkach regionalnych. Od ponad roku głośno mówi się o nadchodzącej luce nowej na rynku biurowym w naszym kraju. Początkowo skupiano się na stolicy, ale obecnie spowolnienie ze strony deweloperów jest widoczne również w innych województwach.

Czytaj dalej
Znajdź idealny lokal