Wynajem lokali użytkowych

Zakaz handlu w niedziele uderzy w punkty gastronomiczne w galeriach handlowych 0

Zakaz handlu w niedziele uderzy w punkty gastronomiczne w galeriach handlowych

Dodane 15 września, 2017 w kategorii Rynek nieruchomości komercyjnych, Wynajem lokali użytkowych

Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy bezpośrednio gastronomii, gdyż miało uderzyć przede wszystkim w supermarkety. Niestety, jak się okazuje, stracą na nim także bary i restauracje w centrach handlowych. Wielu klientów robiących zakupy w centrum handlowym korzysta z usług gastronomicznych. Obroty przeniosą się do innych lokali, poza galeriami i centrami handlowymi, jednak będzie to mały odsetek. Punkty gastronomiczne, o których mowa, nie mają możliwości przeniesienia sprzedaży na inne dni tygodnia. Dla wielu firm może oznaczać to nawet bankructwo.

Czytaj dalej
Refakturowanie kosztów mediów 0

Refakturowanie kosztów mediów

Dodane 12 maja, 2017 w kategorii Wynajem lokali użytkowych

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą polegającą na najmie lokali użytkowych, czasem przenoszą na najemcę koszty zużytych mediów, dokonując refakturowania. Nie jest to jednak możliwe w każdym przypadku, a może mieć istotne znaczenie dla prawidłowości opodatkowania.

Czytaj dalej
Jak urządzić wnętrze przychodni? 0

Jak urządzić wnętrze przychodni?

Dodane 20 marca, 2017 w kategorii Wynajem lokali użytkowych

Mimo że standard wyposażenia ośrodków zdrowia (szczególnie publicznych) nieraz pozostawia wiele do życzenia, czasy, kiedy pacjent akceptował fatalne warunki, odchodzą powoli w niebyt. Obecnie ma on większą świadomość tego, jakie czystość i higiena pomieszczenia mają znaczenie dla zdrowia, ale także rosną jego wymagania dotyczące estetycznej, przytulnej przestrzeni. Polepszenie komfortu pacjentów wpływa bowiem na szybszy i skuteczniejszy proces ich leczenia. Jeśli dodatkowo za taką usługę pacjent płaci z własnej kieszeni, oczekuje dużo więcej.

Czytaj dalej
Klasyfikacja budynków biurowych 0

Klasyfikacja budynków biurowych

Dodane 6 marca, 2017 w kategorii Dla najemcy, Wynajem lokali użytkowych

O nowych budynkach z powierzchniami komercyjnymi słyszy się najczęściej, że jest to inwestycja klasy A, jednak nie do końca wiadomo co ta litera dokładnie oznacza. Tym bardziej, że klasyfikacja powierzchni biurowych jest kwestią umowną, ponieważ nie istnieją żadne regulacje w tym zakresie. Przyjmuje się, że standard lokali spada wraz z dalszą literą. Im wyższa klasa tym większa wartość takiej nieruchomości, co oznacza wyższe koszty najmu lub zakupu, a dla dewelopera większą wartość inwestycyjną.

Czytaj dalej
Strona 1 z 1012345...10...Ostatnia »
Znajdź idealny lokal