Jak przygotować lokal użytkowy do wynajmu?

Przygotowując jakikolwiek lokal na wynajem, musisz spowodować, aby wywarł on jak najlepsze wrażenie na potencjalnym kliencie. Należy pamiętać, jak ważne w tym wypadku jest właśnie pierwsze wrażenie. Nie oceniając po pozorach oczywiście, decyzja o tym, czy coś nam się podoba czy nie, zapada w pierwszych kilku sekundach.

Home staging

Przekłada się to także na wybór odpowiedniego lokalu, w tym wypadku użytkowego, toteż warto zastanowić się nad powierzeniem przygotowania do prezentacji profesjonalistom, umiejącym stosować metody tak zwanego home stagingu. Polega to na niczym innym, jak na umiejętnym zastosowaniu technik marketingowych w taki sposób, aby uczynić lokal atrakcyjnym dla wszystkim oglądających go osób. Biorąc pod uwagę różnorodne osobowości i gusta wydaje się to niemal niemożliwe, jednak istnieją triki, które ten cel przybliżają. Większe zainteresowanie nie pozostaje oczywiście bez wpływu na cenę lokalu, jaką ostatecznie możesz otrzymać za wynajem.

Zasada uniwersalności

Główną zasadą home stagingu, jest uniwersalność, czyli przygotowanie wnętrza w taki sposób, aby jak największa ilość różnych osób, mogła go jak najmniejszym wysiłkiem zaadaptować według własnych potrzeb. Wystrzegać się przy tym należy rutyny i monotonii. Kolejnym ważnym elementem wpływającym na pierwsze wrażanie jest zadbanie o czystość. W przypadku lokali w nowych biurowcach, dopiero oddanych do użytku nie sprawia to problemu, za to w lokalach bardziej wyeksploatowanych należy temu poświęcić więcej uwagi. Znacznie mają zarówno odkurzone meble i czyste okna, jak i sprawiające wrażenie „świeżych” ściany, dlatego warto nieraz zainwestować w odmalowanie powierzchni, by zatuszować ślady poprzednich użytkowników.

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Pamiętaj, że człowiek odbiera świat wszystkimi zmysłami, więc delikatny, orzeźwiający zapach w tle z pewnością zadziała na korzyść. Jeśli usiłujesz wynająć lokal o niewielkim metrażu, możesz zastosować proste sztuczki, aby optycznie go powiększyć, malując ściany w jasnych barwach, używając wykończeń i dodatków w jasnych kolorach. We wszystkim oczywiście należy zachować umiar, więc dodatki muszą być dobrze przemyślane i dopasowane. Czasem wystarczy także po prostu opróżnienie lokalu ze zbędnych mebli, roślin czy innych przedmiotów, szczególnie takich, które personalizują lokal. Nie są dobrze widziane dyplomy, zdjęcia czy inne osobiste przedmioty, ponieważ zakłócają one zasadę uniwersalności. Ma to szczególne znaczenie, jeśli wynajmem jest zainteresowana konkretna firma.

lokal do wynajmu

Nie bez znaczenie pozostaje również położenie lokalu, dlatego należy zwrócić uwagę na otoczenie budynku, w którym znajduje się lokal oraz na wygląd zewnętrzny obiektu. Biuro stanowi bowiem wizytówkę firmy, dlatego kładąc nacisk na te elementy, zwiększysz prawdopodobieństwo realizacji bardziej korzystnej transakcji. Wybór odpowiedniego lokalu biurowego jest bowiem nieraz decyzją na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal