Wynajem lokalu od dewelopera

Inwestycje deweloperskie kojarzą się z reguły z mieszkaniami i biurami przeznaczonymi na sprzedaż. Jednak niektóre firmy deweloperskie zajmują się także wynajmem powierzchni biurowych. Czasami jest to po prostu decyzja biznesowa, a czasami rozwiązanie sytuacji w przypadku niskiego zainteresowania kupujących wybudowanymi lokalami komercyjnymi. Największą zaletą wynajmu biura właśnie od dewelopera jest fakt, że jest to podmiot profesjonalny, a więc teoretycznie, umowa taka i formalności z nią związane powinny być właściwie przygotowane i przeprowadzone. Nie należy jednak zapominać o ostrożności i nawet w takim przypadku umowę i procedurę dokładnie zweryfikować.

wynajem lokalu użytkowego

Odpowiednio przygotowana umowa najmu powinna w równym stopniu chronić prawa zarówno wynajmującego, którym w tym wypadku będzie deweloper oraz najemcy, czyli przedsiębiorcy. Z perspektywy tego drugiego zawarcie umowy z deweloperem wiąże się także ze stabilnością takiego stosunku i mniejszym ryzykiem przedwczesnego jej zakończenia. Deweloper, który również jest przedsiębiorcą, w przypadku występowania w jego inwestycji pustostanów, czyli niepozajmowanych lokali, odnotowuje stratę, dlatego też zależeć mu będzie na płynności najmu i utrzymaniu najemcy możliwie najdłużej.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wynajęcia zupełnie nowego pomieszczenia, które łatwiej będzie dostosować do potrzeb prowadzonej działalności. Ponadto jeśli rozważamy zawarcie umowy najmu jeszcze przed zakończeniem inwestycji, deweloper może zgodzić się na wprowadzenie pewnych modyfikacji w lokalu, aby jego rozkład lepiej wpasował się w charakter pracy najmującej firmy. Oczywiście rozmowa taka ma sens wyłącznie przy najmie długoterminowym.

Inwestycje deweloperskie, czy te przeznaczone na sprzedaży, czy takie, których przeznaczeniem od początku był najem, to obecnie budynki powstające z użyciem najnowszych technologii i rozwiązań w zakresie budownictwa, telekomunikacji, informatyki, bezpieczeństwa itp. Wynajmując biuro od dewelopera, szczególnie jeśli znajduje się ono w inwestycji dopiero co oddanej do użytku, prawdopodobnie najemca będzie miał możliwość korzystania z tych dobrodziejstw. Rynek deweloperski jest trudną branżą, która obecnie przeżywa w Polsce rozkwit, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorców zainteresowanych takimi nieruchomościami, w tym również zagranicznych. Z tego powodu oferty deweloperów, aby zostały zauważone, muszą być konkurencyjne na tle pozostałych, stąd stosowanie przez nich najnowszych rozwiązań i technologii, by korzystanie z ich lokali było dla najemców jak najbardziej komfortowe, a przy tym koszty eksploatacji coraz niższe.

Wynajmując lokal od dewelopera najemca nie będzie więc musiał martwić się o kwestie związane z bezpieczeństwem lokalu, zapewnieniem właściwej infrastruktury informatycznej i telekomutacyjnej czy systemu ekologicznego ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal