Ozonowanie pomieszczeń biurowych

Tworzenie przyjaznych miejsc pracy bardzo pomaga w budowaniu zdrowych relacji w firmie. W biurze każdy pracownik powinien się czuć komfortowo i bezpiecznie. Jedną z możliwości udowodnienia podwładnym, że się o nich dba, jest zapewnienie im czystego powietrza.  Jak to zrobić? Zamówić ozonowanie pomieszczeń biurowych!

Co to jest ozon?

Jest to odmiana tlenu, która zamiast dwóch atomów tlenu posiada ich trzy. Dodatkowy atom tlenu sprawia, że ozon posiada właściwość utleniania fotochemicznego. Dzięki temu m.in. ludzie mogą spokojnie funkcjonować na Ziemi – związek ten znajduje się bowiem w stratosferze i pochłania większość szkodliwego promieniowania. Zapewnia zatem bezpieczeństwo mieszkańcom planety. Ozon, dzięki temu, że jest silnym utleniaczem, posiada również właściwości dezynfekujące.

Ozonowanie – co to jest?

Jest to bardzo szybka, a przy tym ekologiczna, metoda na dezynfekcję. Ozon radzi sobie z bakteriami, grzybami i innymi drobnoustrojami około 3000 razy szybciej niż chlor! Ponad to jest o 50 raz bardziej skuteczny. Proces ozonowania jest zatem doskonałym sposobem na to, aby oczyścić powietrze w biurze. Jakie niesie ze sobą korzyści?

  • Pozwala na pozbycie się pleśni i grzybów,
  • likwiduje roztocza,
  • usuwa wszelkie bakterie oraz wirusy,
  • eliminuje owady,
  • niweluje nieprzyjemne zapachy, w tym woń po pożarach albo uciążliwy zapach świeżo malowanych ścian,

Kiedy nie można ozonować pomieszczenia?

Ozon, choć jest odmianą tlenu, niestety jest szkodliwy dla organizmów ludzkich. Może prowadzić m.in. do chorób oczu, nasilenia dolegliwości związanych z astmą, senności, bólu głowy i znużenia. Najpoważniejszym skutkiem zbyt dużego stężenia ozonu w powietrzu jest niewydolność oddechowa oraz problemy z krążeniem.

W związku z powyższym nie należy ozonować pomieszczeń, jeżeli ktokolwiek się z nich znajduje. Na szczęście ozon dość szybko rozpada się na pierwiastki tlenu – już po 20 minutach jego stężenie w pomieszczeniu zmniejsza się o połowę. Warto również pamiętać o tym, że ozon wpływa negatywnie na roślinność, zatem przed procesem ozonowania należy zabezpieczyć wszystkie kwiaty znajdujące się w pomieszczeniu.

Ozonowanie pomieszczeń to świetna sprawa i warto regularnie przeprowadzać taki zabieg. To, o czym należy pamiętać, to to, że ozonowanie musi być przeprowadzone z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. W pomieszczeniach, do których wpuszcza się ozon, nie mogą przebywać żadne osoby – jest to groźne dla ich zdrowia i życia. Najlepiej, aby zabieg ozonowania został przeprowadzony przez profesjonalną firmę, która zadba zarówno o jego skuteczność, jak i bezpieczeństwo pracowników i osób korzystających z pomieszczeń biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal