Nowe inwestycje hotelowe w Warszawie

Rynek hotelowy w Warszawie jest ciągle nienasycony. W 2018 i 2019 roku ma się zwiększyć liczba miejsc noclegowych w stolicy, gdyż zostaną otwarte nowe obiekty. W nowo powstałych hotelach w najbliższych latach przybędzie nawet 5 tysięcy nowych pokoi.

W pierwszym kwartale 2018 roku zakończyła się przebudowa zabytkowego Hotelu Europejskiego mieszczącego się przy Krakowskim Przedmieściu. Hotel budowany był etapami w latach 1855–1877 według projektu Henryka i Leandra Marconich. Hotel po ponownym otwarciu otrzymał nową nazwę Raffles Europejski Warsaw i dołączył do grona pięciogwiazdkowych obiektów w stolicy. Znajduje się w nim nowoczesne centrum konferencyjne, restauracja, cukiernia, bar, spa oraz palarnia cygar. W hotelu mieści się 106 pokoi hotelowych, a perłami obiektu są apartamenty Raffles i Prezydencki, które liczą po około 300 mkw. powierzchni. Na terenie obiektu dostępna jest także najwyższej klasy przestrzeń biurowa i handlowo-usługowa.

Rawf8/bigstockphoto.com

Na czerwiec 2018 zaplanowano otwarcie kolejnego hotelu przy ul. Krakowskiej. Ma on spełniać wymogi obiektu trzygwiazdkowego. Hotel Arche ma dziewięć pięter. Powierzchnia użytkowa wynosić ma 12 tysięcy mkw., na których zlokalizowane zostanie 300 pokoi. Zaplanowano także niewielkie spa i centrum odnowy biologicznej.

Dwubryłowy piętrowiec Motel One powstaje w Warszawie w obszarze dzielnicy Śródmieście przy ul. Tamka 38. Jego budowa rozpoczęła się w 2017 roku i ma zostać ukończona pod koniec roku 2018. Budynek składa się z jedenastu pięter i ma prawie 13 tysięcy mkw. Znajdzie się w nim 330 pokoi hotelowych. Inwestorem projektu jest firma Strabag, a projekt został wykonany przez AGK Architekci z siedzibą w Warszawie.

W centrum Warszawy ma powstać w 2019 roku także drugi hotel marki Puro. Obecnie znajduje się jeszcze w fazie projektowej. Obiekt ma być większy od pierwszego hotelu, który znajduje się przy ulicy Widok. Zaplanowano w nim 149 pokoi hotelowych, strefę konferencyjną i gastronomiczną.

W okolicy Galerii Mokotów przy al. Wilanowskiej powstaje kolejny hotel Marriott. Jest to kompleks hotelowy składający się z Marriott MOXY i Residence Inn, który oferować będzie klientom pokoje o bardzo wysokim standardzie. Planowane otwarcie hotelu ma nastąpić na przełomie 2019 i 2020 roku. Hotel ma mieć powierzchnię ok 13 tysięcy mkw., mieścić 300 pokoi, a koszt budowy szacuje się na 106 milionów złotych.

The Warsaw Hub powstaje na ulicy Towarowej. Jest to zespół budynków biurowych z bazą hotelową. Budowa rozpoczęła się jesienią 2015. Planowane oddanie do użytkowania ma nastąpić z początkiem 2020 roku. Biura mają zająć 70 tysięcy mkw., a lokale handlowe i usługowe 7 tysięcy mkw. Wewnątrz, poza przestrzenią biurową i usługową, znajdą się dwa hotele. Będą to obiekty 3- i 4-gwiazdkowe. Inwestorem jest spółka Ghelamco Poland, projekt architektoniczny wykonała firma AMC ndrzej M. Chołdzyński, a generalnymi wykonawcami są Ghelamco Poland i Monting.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal