Nowe centra handlowe w Polsce

W Polsce powstaje coraz więcej galerii handlowych, które przestały być wizytówką wyłącznie największych miast. Zapotrzebowanie nie maleje, ponieważ w centrach wydajemy coraz więcej i coraz chętniej. Poniżej lista inwestycji które powstały lub zostaną oddane do użytku w najbliższym czasie.

Jedną z nich jest budowana w Poznaniu Posnania, która wejdzie do czołówki największych tego typu obiektów w kraju. Oferować będzie 800 sklepów, 40 restauracji, 8 sal kinowych, a wszystko to na 100 000 metrów kwadratowych. Ma być to miejsce nie tylko na zakupy, ale również idealne na spędzanie wolnego czasu, toteż klientów będzie przyciągać dodatkowymi atrakcjami jak kręgielnia, siłowania i klub fitness z basenem. Obiekt ma zostać otwarty jeszcze tej jesieni.

Galeria handlowa

fot. bigstockphoto.com

W Gdańsku natomiast ku końcowi zmierza budowa kolejnej już galerii w tym mieście. Zlokalizowana jest ona naprzeciwko najpopularniejszej do tej pory Galerii Bałtyckiej, po drugiej stronie torów stacji Gdańsk Wrzeszcz. Na powierzchni 34 tysięcy m kw. znajdować się będzie około 150 lokali i punktów usługowych oraz powierzchnie biurowe liczące 6500 m kw. Jak czytamy na stronie obiektu „wyznacza nową jakość na mapie pomorskich przestrzeni handlowych”, głównie poprzez położenie w ruchliwej części miasta i skomunikowanie ze stacją kolejową w systemie „door to door”, a tym samym połączenie z Pomorską Koleją Metropolitalną, która dowiezie pasażerów z lotniska i sąsiednich miast.

Na Warszawskim Tarchominie natomiast powstaje druga, po Złotych Tarasach, tak duża galeria handlowa. Powierzchnię 64 000 m kw. zajmą sklepy, w tym duży supermarket, restauracje, kino z jedenastoma salami. Galeria Północna zgodnie z planem ma zostać oddana do użytku w połowie następnego roku.

W samym tylko Wrocławiu trwają prace nad kilkoma galeriami handlowymi: na Grabiszynie, Maślicach i Pilczycach. Pierwsze z nich polegać będą na rozbudowie już istniejącego centrum.

Jak widać, popularność wielkopowierzchniowych obiektów handlowych nie słabnie, a co roku otwiera się w Polsce od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal