Nowe biurowce w Warszawie

423 tys. m kw. powierzchni biurowej przybędzie w tym roku w Warszawie. Ma powstać 19 nowych biurowców i to zapewni stolicy status rekordzisty w udostępnianiu nowych miejsc do pracy biurowej. Jakich ciekawych inwestycji możemy się spodziewać i gdzie będą one rozlokowane?

Tereny centrum Warszawy i popularnego Mordoru, czyli zagłębia biurowców w okolicach ul. Domaniewskiej, są już naprawdę gęsto zabudowane. Dlatego deweloperzy szukają miejsca w innych dzielnicach, które pozwolą zrealizować inwestycje, gdzie będą mogły ulokować się firmy. Nie jest to łatwe, bo aby zainteresować najemcę, budynek musi być w dobrej lokalizacji, odpowiedniej wielkości oraz dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta. Jakimi inwestycjami powinni zainteresować się przedsiębiorcy, szukający nowej siedziby?

Biurowce w Warszawie

Mennica Legacy Tower

Mennica Legacy Tower to największa tegoroczna inwestycja w Warszawie, dwa budynki będą liczyły ok. 46 tys. m kw powierzchni biurowej. Inwestycja powstaje na Woli i liczy 32 piętra. Inwestycja powstaje w miejscu dawnej siedziby Mennicy Polskiej. Budynek został zaprojektowany przez pracownię Goettsch Partners z Chicago. Charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją, a także przeszklonym lobby o wysokości 13 metrów. Budynek jest energooszczędny i został wykonany z materiałów przyjaznych środowisku. Oprócz biur będzie się nim mieściło centrum fitness, sale konferencyjne, restauracja, kawiarnia i lokale usługowe na parterze.

Varso II

Varso II to jeden z budynków w kompleksie Varso Place, który powstaje u zbiegu ul. Chmielnej i Jana Pawła II. Zostanie oddany do użytku wiosną, a jego projektem zajęła się pracownia HRA Architekci. W przyszłości będzie można wejść do kompleksu z podziemia Dworca Centralnego, więc lokalizacja jest ogromnym walorem tej inwestycji. W samym Varso II jest 1 486 m kw. powierzchni biurowej, które pomieszczą 229 stanowisk pracy.

Skyliner

Skyliner powstaje przy Rondzie Daszyńskiego na Woli, w pobliżu linii metra. Ma zostać oddany do użytku w połowie roku i docelowo mieć 195 m wysokości. Dzięki temu stanie się jednym z najwyższych budynków w stolicy. Skyliner będzie miał 30 pięter, na których będą znajdowały się biura oraz 4 piętra, gdzie zostaną ulokowane sklepy, restauracje, kawiarnie i punkty usługowe. Co ciekawe, na wysokości 165 m ma mieścić się Skybar, z którego będzie można podziwiać panoramę miasta.

The Warsaw Hub

Także na Woli przy Rondzie Daszyńskiego powstanie The Warsaw Hub. Kompleks będzie składał się z trzech budynków. Jeden, bezpośrednio przy Rondzie będzie hotelem, a pozostałe dwa biurowcami. Mają one obejmować ok. 75 tys. m kw. powierzchni biurowej. Pomiędzy wszystkimi budynkami ma znajdować się wspólne podium, gdzie zostanie ulokowane centrum konferencyjne, centrum fitness i powierzchnie handlowe. Inwestor przewiduje także połączenie budynków również na wyższej kondygnacji.

To, co łączy wszystkie biurowe inwestycje to fakt, że zostały one gruntownie przemyślane, aby pracownicy najemców jak najlepiej z nich skorzystali. Biurowce są dobrze skomunikowane z komunikacją miejską w Warszawie, a także oferują usługi dodatkowe w restauracjach, sklepach czy centrach fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal