Nowe biurowce w Polsce

Sektor budownictwa biurowego stanowi obecnie ważną część branży nieruchomości. Nowoczesne konstrukcje realizowane są w dużych miastach, gdyż zapotrzebowanie na tego typu budowle stale rośnie. Międzynarodowe korporacje poszukują prestiżowych lokalizacji do prowadzenia działalności.

Najwięcej biurowców budowanych jest oczywiście w Warszawie, poza tym kolejne wysokie budynki pojawią się również na Pomorzu, Aglomeracji Śląskiej, Krakowie, Wrocławiu czy Bydgoszczy. W sumie prawie 9 mln metrów kwadratowych nowych powierzchni biurowych.

Scanrail/bigstockphoto.com

Scanrail/bigstockphoto.com

Imponujące inwestycje realizowane są już na terenie Warszawy. Za najbardziej spektakularną uznać można budowę kompleksu biurowego przy ul. Chmielnej, którego najwyższy wieżowiec ma liczyć aż 310 metrów. W ten sposób powstanie największy budynek w Polsce.  Najpierw powstaną mniejsze, osiemdziesięcio- i stumetrowe budowle. Inwestycja ma być gotowa w 2018 roku.

Bardzo wysoki budynek powstanie też do 2019 roku na warszawskiej Woli. Kompleks Mennica Legacy Tower to 140-metrowy wieżowiec oraz budynek biurowy o łącznej powierzchni 65 tys. mkw. Natomiast w Śródmieściu budowana jest Roma Tower, która wzbogaci panoramę miasta o 170-metrową strzelistą budowlę w bardzo nowoczesnym stylu, najprawdopodobniej już na przełomie 2018 roku. Czterdzieści metrów mniej będzie mieć jeden z biurowców Sienna Towers – kompleksu trzech budynków, w których oferowane będą powierzchnie konferencyjne, biurowe i usługowe.

Poza stolicą również trwają intensywne prace budowlane nad nowoczesnymi projektami architektonicznymi. Jednym z nich jest Arkada Business Park w Bydgoszczy, której ukończenie planowane jest w 2017 roku. Dwa 45-metrowe biurowce mają zapewnić nowe miejsca na rozwijanie lokalnych przedsiębiorstw. W sumie do dyspozycji najemców będzie ponad 10 tys. mkw. Natomiast już do użytku został oddany budynek Zefir w Gdańsku. Ta czterokondygnacyjna budowla to aż 4,6 tys. metrów i przepiękny widok na gdańską starówkę oraz Motławę z tarasu widokowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal