Nowe biurowce w Łodzi

Łódź prężnie się rozwija, czego dowodem są licznie realizowane inwestycje i przedsięwzięcia budowlane. Przykładem jest budowa biurowców na ul. Wólczańskiej. Tamtejszy kompleks fabryczny był już bardzo mocno zniszczony, za dzięki renowacji odzyska dawna blask i jednocześnie stanie się miejscem dla nowych biur i mieszkań. To jednak nie koniec zmian w tym rejonie Łodzi.

Inwestor zamierza stworzyć na ul. Wólczańskiej około 75 apartamentów o podwyższonym standardzie. Nieruchomości na najwyższych kondygnacjach posiadać będą przestronny i przeszklony taras, z którego podziwiać będzie można piękną panoramę miasta. Na parterze natomiast zaplanowano lokale usługowe. To jednak nie koniec renowacji ulicy Wólczańskiej. W planach jest budowa kameralnego biurowca z nowoczesną przestrzenią biurową oraz strefą gastronomiczną i handlową. Renowacją zaplanowana jest także w przypadku kompleksu fabryczno-mieszkalnego Smitza i van Enderta. Dzięki temu w Łodzi pojawią się ciekawe loftowe apartamenty oraz nowy pasaż z lokalami handlowo-usługowymi. To z pewnością przyciągnie mieszkańców miasta do tej części Łodzi.

Warto też wspomnieć o budowie dwóch biurowców, których realizacja została przesunięta ze względu na pandemię. Teraz inwestycja będzie mogła być ukończona. Oba budynki łącznie zapewnią niemal 2000 metrów kwadratowych nowej powierzchni użytkowej. Ponadto Politechnika Łódzka, która posiada przy ul. Wólczańskiej 175 swój budynek, zamierza wybudować kolejny, gdzie zostanie otwarte przedszkole dla studentów i pracowników uczelni. Takie rozwiązanie często stosowane jest w krajach skandynawskich i z pewnością ucieszy osoby związane z łódzką Politechniką. Ciekawa inwestycja może zostać zrealizowana w rejonie Ogrodów Geyera. Jakiś czas temu 6-hektarową działkę zakupił lokalny deweloper, jednak jeszcze nie zdradził, jakie ma plany na to miejsce, ale spodziewać się może wielomieszkaniowego osiedla w nowoczesnej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal