Najwyższe biurowce w Polsce

Nowe inwestycje biurowe są coraz wyższe. Zlokalizowany w centrum Warszawy biurowiec Varso Tower już w 2022 roku będzie najwyższym budynkiem biurowym nie w Polsce, ale również w całej Europie. Inwestycje biurowe planowane są również w innych dużych miastach.

Coraz więcej wieżowców w Polsce

W Polsce rośnie coraz więcej wieżowców. Najwięcej z nich powstaje w stolicy. Do warszawskich drapaczy chmur dołączy wkrótce Varso Tower. Mierzący 310 metrów wieżowiec będzie nie tylko najwyższym budynkiem w Polsce, ale również w cały Unii Europejskiej. Budynek oferuje najemcom 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Już niedługo mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać również z wieżowca Warsaw Unity, o wysokości 202 metrów, a także Skyliner, o wysokości 195 metrów.

Scanrail/bigstockphoto.com

W zeszłym roku do warszawskich wieżowców dołączyły natomiast mierząca 140 metry Mennica Legacy Tower oraz mierzące 130 metrów biurowce The Warsaw HUB B i C.
Kończy się również budowa inwestycji Generation Park Y z 140-metrową wieżą.
Realizowane są również inne inwestycje, między biurowce Forest. Największy z budynków będzie miał 120 metrów.

Na pierwszym miejscu nadal Warszawa

Mimo że najwięcej wieżowców nadal zlokalizowanych jest w stolicy, atrakcyjne, wielofunkcyjne obiekty powstają również w innych ośrodkach miejskich. W Katowicach powstaje obecnie najwyższy w metropolii górnośląsko-zagłębskiej budynek – wieża .KTW II mierzy 133 metry i zostanie oddana do eksploatacji w przyszłym roku. W Katowicach budowany jest również wielofunkcyjny kompleks biurowo-usługowo-gastronomiczny, Global Office Park, którego wyróżnikiem są dwie stumetrowe budowle.

Pod koniec zeszłego roku zakończyła się realizacja biurowca wchodzącego w skład Hi Piotrkowska 155 w Łodzi. Jego wysokość wynosi 82 metry.

W grudniu 2020 powstało również centrum biznesowe Unity Centre w Krakowie. Jego częścią jest biurowiec Unity Tower o wysokości 102,5 metrów, który jest obecnie najwyższym budynkiem w stolicy małopolski.

W Poznaniu już w 2023 roku zakończona ma zostać budowa 117,5-metrowego biurowca Andersia Silver. 25-piętrowa inwestycja stanie się jednocześnie najwyższym budynkiem w mieście.

Z uwagi na pandemię opóźniane jest rozpoczęcie kolejnych inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal