Jak szybko znaleźć najemcę lokalu?

Aby szybko znaleźć najemcę lokalu użytkowego, należy zacząć od przygotowania ogłoszenia, które zachęci potencjalnych najemców. W treści powinny być zawarte precyzyjne informacje dotyczące nieruchomości, bez zbędnych upiększeń językowych. Dla większej przejrzystości, warto je wypunktować, a największe atuty lokalu umieścić na samej górze ogłoszenia, a nawet dodatkowo wyeksponować.

Napisz dobre ogłoszenie wynajmu lokalu

 

Wśród niezbędnych informacji powinny się znaleźć adres nieruchomości, wraz z krótkim opisem jej otoczenia (odległość od punktów usługowych, budynków mieszkalnych czy rozbudowanie infrastruktury), wielkość lokalu, jego przeznaczenie, jeśli jest w jakiś sposób narzucone, np. poprzez warunki techniczne. Poza tym osoby szukające miejsca na wynajem zainteresowane są ceną miesięcznego najmu oraz przybliżonymi kosztami jego eksploatacji.

lokal użytkowy pod wynajem

O wiele atrakcyjniejsze i bardziej zauważalne są ogłoszenia, do których dołączone są zdjęcia poszczególnych pomieszczeń, a nawet rzut lokalu. Pozwala to także na oszczędność czasu, ponieważ niejednokrotnie po obejrzeniu zdjęć najemcy dokonują wstępnej selekcji nieruchomości. Podobnie jak na podstawie bardziej szczegółowych informacji, dlatego warto poświęcić więcej czasu na napisanie ogłoszenia i zawrzeć w nim wszystko to, co nowy najemca o lokalu chciałby lub powinien wiedzieć.

Zamieść ogłoszenie w internecie

Ogłoszenie skuteczne to również takie, które dotrze do jak największej liczby odbiorców. Z tego powodu warto umieścić je na jak największej liczbie serwisów internetowych, w tym w szczególności tych najbardziej poczytnych i najpopularniejszych w danym regionie. Nie należy jednak rezygnować z ogłaszania się na największych ogólnopolskich serwisach związanych z nieruchomościami. By oszczędzić czas można skorzystać z usług firm, które umieszczą za nas ogłoszenia w kilku serwisach jednocześnie. Zajmie się tym także pośrednik nieruchomości.

Odśwież lokal po poprzednich najemcach

Kiedy pojawią się już osoby zainteresowane obejrzeniem lokalu, należy dołożyć wszelkich starań, aby nie zmarnować tej okazji. Specyfika lokalu przeznaczonego do prowadzenia działalności gospodarczej polega na tym, że może on być wynajmowany wraz ze sprzętem, maszynami czy meblami niezbędnymi do prowadzenia interesu, a jednocześnie umożliwiającym najemcy rozpoczęcie działalności niemal od razu. Jednak bez względu na to, czy lokal użytkowy jest pusty czy umeblowany, przed pokazaniem go potencjalnemu najemcy warto odświeżyć go po poprzednich użytkownikach, a także dokładnie wysprzątać. Pomalowanie ścian, usunięcie drobnych i widocznych uszkodzeń, czy nowa wykładzina, nie będą dużym wydatkiem, a mogą znacząco podnieść cenę wynajmu oraz przyciągnąć więcej zainteresowanych. Ponadto z lokalu należy się pozbyć wszelkich zbędnych przedmiotów, które nie służą do wykonywania działalności, a w szczególności rzeczy osobistych, zdjęć, pamiątek, dyplomów itp.

Odcień ścian oraz wyposażenia powinien być w miarę możliwości neutralny i niedrażniący. Wybór jasnych, pastelowych kolorów umożliwia bowiem przyszłemu najemcy łatwiejsze przystosowanie kolorystyki dla swoich potrzeb, bez potrzeby dokonywania czaso- i pracochłonnych zabiegów, a jednocześnie wpływa na lepszy efekt wizualny i lepszy odbiór oglądanego lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal