Jak szybko wynająć magazyn?

Posiadając określoną powierzchnię magazynową, możesz przeznaczyć ją na użytek własny bądź na wynajem. Jeśli nie prowadzisz działalności wymagającej dysponowania większą przestrzenią, drugie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę – środki uzyskane z wynajmu będziesz mógł przeznaczyć na przykład na bieżącą działalność, spłatę zaciągniętych zobowiązań (jeśli takie posiadasz) lub inwestycje gospodarcze.

Analizy rynku nieruchomości komercyjnych (takimi są między innymi magazyny i hale magazynowe), wskazują na rosnące zainteresowanie najmem obiektów tego typu. Jednocześnie, z powodu zwiększonego popytu, obserwowane jest zwiększenie liczby ofert deweloperów, specjalizujących się w budowie obiektów przemysłowych. Ma to zdecydowany wpływ na wzrost konkurencji w segmencie wynajmu budynków magazynowych. Jak zatem skutecznie i szybko znaleźć najemcę magazynu?

O powodzeniu transakcji wynajmu nieruchomości decyduje przede wszystkim jej lokalizacja oraz cena. Posiadając magazyn znajdujący się w pożądanym przez potencjalnych najemców miejscu (dobrze skomunikowane obrzeża miasta, tereny położone w okolicach głównych węzłów drogowych, Specjalne Strefy Ekonomiczne itd.), nie powinno być problemu ze znalezieniem osób gotowych zapłacić proponowaną cenę.

Jak szybko wynajac magazyn

Co jednak jeśli magazyn, który chcesz wynająć, znajduje się w mniej atrakcyjnej okolicy? W takiej sytuacji możesz przyciągnąć najemców niższą ceną (co z kolei może okazać się mało korzystne dla Ciebie) lub zachęcającymi warunkami wynajmu, dostosowanymi do ich potrzeb. Zdając sobie sprawę z trudności wynajmu bardzo dużych powierzchni, możesz podzielić magazyn na kilka mniejszych pomieszczeń i wynajmować je osobno. Nastawiając się na klienta, prowadzącego określoną działalność, możesz dostosować magazyn do potrzeb konkretnej branży (transportowej, produkcyjnej, handlowej). W celu zwiększenia atrakcyjności oferty, warto więc zadbać o doprowadzenie do budynku podstawowych mediów, wydzielenie przestrzeni biurowej i socjalnej, a nawet wyposażenie (możliwość wyposażenia) magazynu w stojaki, regały lub maszyny.

Wielu najemców, zainteresowanych na przykład prowadzeniem produkcji lub przechowywaniem majątku prowadzonej firmy w wynajętym magazynie, zwraca szczególną uwagę na stan techniczny budynku. Rozważając wynajem nieruchomości użytkowej, warto utrzymywać obiekt w dobrym stanie (nawet, jeśli czasowo stoi pusty), a dodatkowo, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania klientów, przeprowadzić ekspertyzę techniczną (przy negocjowaniu warunków umowy możemy przedstawić stosowny dokument osobom zainteresowanym).

Czynnikiem zachęcającym do wynajmu posiadanego przez nas magazynu będzie ponadto elastyczne podejście do czasu trwania najmu, uwzględniające potrzeby nasze i potrzeby przyszłego najemcy, oraz wiążąca się z nim możliwość różnicowania warunków umowy w zależności od długości dzierżawy (im dłużej, tym taniej). Pamiętajmy, że gwarantem realizacji uzgodnionych warunków będzie w każdym przypadku umowa najmu, zapewniająca między innymi: z jednej strony zabezpieczenie względnie stałego, przewidywalnego i czasowo określonego przypływu środków pieniężnych wynajmującemu, z drugiej stałą wysokość czynszu.

3 komentarze

  1. Posiadam 1 h powierzchni działki przemysłowo-magazynowo-usługowej w Wielicjiej Strefie Aktywności Ekonomicznej w m,Kokotów z MPZP 80% zabudowy ,w pełni uzbrojona wjazd z drogi asfaltowej 3 km od wjazdu na A-4 Rybitwy i 5 od wjazdu na A-4 Wieliczka 15 km. od lotniska Balice .Wynajmę lub wybuduję magazyn hale produkcyjną w systemie BTS i wynajmę lub sprzedam z budynkiem.

  2. Witam,

    posiadam halę magazynową 5000 m2 koło Łodzi, wynajmę wraz z obsługą magazynu

    • posiadam halę magazynową 5000 m2 koło Łodzi, wynajmę wraz z obsługą magazynu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal