Gospodarka w naszym kraju rozwija się prężnie i osiąga coraz większy poziom. Świadczy o tym spore zainteresowanie ze strony rodzimych oraz zagranicznych inwestorów. Obiekty przemysłowe, w tym głównie hale produkcyjne powstają w naszym kraju niczym grzyby po deszczu. Obrazują one silnie rozwijającą się polską gospodarkę. Wiele z tych nowych inwestycji jest dziełem zagranicznych firm, takich jak koncern Volkswagen czy Mabuchi Motor.
W 2016 roku otworzono wiele nowych nieruchomości komercyjnych, w tym także hal produkcyjnych dla firm. W planach zagranicznych inwestorów jest dalsza rozbudowa rynku nieruchomości komercyjnych. Firmy chcą produkować u nas silniki, nadwozia pociągów, artykuły ścierne oraz uszczelniające przewody hydrauliczne i klimatyzacyjne w samochodach. Budowy te swoją skalą porównywalne są do budów największych centrów handlowych.
Oto kilka przykładów nowych inwestycji w tym sektorze:
- nowa hala produkcyjna w Lublinie dla Ursusa, którą otworzono we wrześniu tego roku,
- nowa fabryka koncernu Volkswagen w Białężycach koło Wrześni pod Poznaniem,
- nowe hale produkcyjne wraz z montażem urządzeń technologicznych w Tarnowie w Wytwórni Poliamidów II dla Grupy Azoty,
- hale produkcyjne w Tomaszowie Lubelskim, obiekt produkcyjno-magazynowy w Świdnicy, hala montażowo-magazynowa w Jelczu-Laskowicach dla firm należących do grupy Mostostal.
Nowe hale produkcyjne mają również powstać w najbliższym czasie w m.in.: Opolu (dla duńskiego producenta systemów ociepleń oraz termoizolacji dla przemysłu i budownictwa – firmy Skamol), Krakowie (dla największego na świcie producenta małych silników elektrycznych – japońskiej firmy Mabuchi Motor), Goleniowskim Parku Przemysłowym (dla producenta artykułów ściernych – firmy sia Abrasives, należącej do grupy Bosch), w gminie Ujazd na Opolszczyźnie (dla niemieckiej firmy Mubea, wyspecjalizowanej w produkcji sprężyn technicznych dla motoryzacji).
Najnowsze komentarze