Gdzie najlepiej wynająć lokal handlowy?

Od znalezienia właściwej lokalizacji zależy powodzenie każdego biznesu. Umieszczenie lokalu handlowego w nieodpowiednim miejscu może spowodować, że pozostanie on niezauważony, albo nasza usługa nie trafi do docelowego klienta. Czym więc należy się kierować wybierając lokalizację nieruchomości komercyjnej?

Przede wszystkim grupą potencjalnych klientów, do których kierujemy swoją ofertę. Jeśli celujemy w gastronomię i specjalizować się chcemy w serwowaniu kawy i kanapek, najlepiej wybrać miejsce ruchliwe, przy wyjściu z dworca lub na trasie do biurowców, lub po prostu przy jednej z głównych ulic. W przypadku, gdy planujemy otworzyć pub, również dobrze celować w utarte miejskie szlaki, uczęszczane przez wiele osób. Jednak tutaj może sprawdzić się jakieś niekonwencjonalne miejsce, wyglądające niepozornie wejście, po którego przekroczeniu gości zaskoczy ciekawe wnętrze. Należy przy tym pamiętać o właściwym marketingu, który naprowadzi klientów na odpowiedni kierunek.

viczast/bigstockphoto.com

Usługi, których działanie opiera się na siatce poleceń i kontaktów, niewymagające siedziby przy gwarnej ulicy, lepiej zlokalizować w miejscach pobocznych, ale zapewniających miejsca postojowe czy dobre połączenie komunikacyjne. Podobnie jak sklepy czy hurtownie, do których dostawy dostarczane są przez ciężarówki, albo które w swojej ofercie mają wielkogabarytowe produkty, tak by zapewnić klientom wygodny odbiór i załadowanie ich na swoje auta.

Lokalizację sklepu warto rozważyć w galerii handlowej, o ile nie ma w niej już sklepu danej marki, czy oferującego danego rodzaju produkty. W tym przypadku ilość odwiedzających go klientów może być znacznie wyższa niż sklepu przy ulicy, jednak z reguły wiąże się to z wyższym czynszem niż w przypadku innych lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal