Biura na godziny bardziej popularne

Pandemia zmienia ludzkie zwyczaje w życiu codziennym oraz w sferze służbowej. Dostosowanie się do nowych realiów w dobie pandemii wymaga zastosowania bardziej elastycznych rozwiązań. Da się to zauważyć w strefie najmu przestrzeni biurowej na godziny. Opcja po zawieszeniu w pierwszym kwartale 2020 roku, gdy panował lockdown, zyskują kolejnych klientów.

Znaczący wzrost liczby pracowników wykonujących swoje obowiązki w sposób zdalny sprawił, że biura oferujące stanowiska pracy na godziny zyskała nową grupę klientów. Taki pracownik po kilku spotkaniach biznesowych w wygodnym miejscu z dostępem do internetu i najważniejszych urządzań może spokojnie zaraportować wyniki swojej pracy. Z takiej opcji korzysta coraz więcej dużych firm, które dzięki temu obniżają koszty najmu powierzchni biurowej. Do tej pory utrzymywała cały piętra dla wszystkich swoich pracowników – teraz z jednego stawiska może skorzystać kilka osób w różnych godzinach swojej pracy.

fizkes/bigstockphoto.com

Moda na home office jest wynikiem pandemii, która zmusiła wiele firm do zamknięcia tradycyjnych biur i przeniesienia się do pracy w domu. Jednak nie każdy może na stałe pracować w taki sposób. Obecność innych domowników na dłuższą metę uniemożliwi swobodną pracę, dlatego biuro na godziny okazuje się świetnym rozwiązaniem. Tego typu miejsc na wynajem powstaje coraz więcej, również w mniejszych miastach, bo do tej pory korzystać z nich mogli głównie mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska czy Wrocławia.

Dane statystyczne wskazują, że w stolicy Polski powierzchni biurowej umożliwiającej taki najem jest aż 150 tysięcy mkw. Za Warszawą jest Krakowie, która ma niewiele ponad 40 tys. mkw, co pokazuje skalę potrzeb w innych miastach. Z raportu Walter Herz „Rynek powierzchni biurowych. Polska – I połowa 2020” wynika, że podaż na takie usługi będzie rosła. Pomimo spadku na początku tego roku, inwestorzy śmiało realizują kolejne projekty. Powoli można przewidywać nowe tendencje na rynku pracy. W Warszawie powstaje obecnie 690 tys. mkw. powierzchni biurowych. Wiele inwestycji planowanych jest także w Katowicach, gdzie sektor nieruchomości biznesowych rozwija się najprężniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal