Nowe inwestycje komercyjne w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce. Zajmuje 11 miejsce pod względem powierzchni oraz 8 pod względem liczby ludności. Jest również miastem, w którym rynek nieruchomości komercyjnych ciągle się rozwija. Powstaje tu coraz więcej ciekawych inwestycji.

Jedną z nich jest Immobile K3 przy Placu Kościeleckich, która jest już na etapie zamknięcia stanu surowego. Będzie to nowoczesny budynek biurowo-usługowy, o powierzchni 880 m kw. Pięć kondygnacji, w tym dwie położone pod ziemią, oferować będą 80 miejsc parkingowych oraz parking dla rowerów, rozbudowany o zaplecze sanitarne. Wykonawcą jest firma CDI Konsultanci Budowlani, Inwestorem spółka CDI 2. Projekt wykonała firma CDF Architekci. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na lato tego roku.

prosiaczekq/bigstockphoto.com

Inną z nowszych inwestycji komercyjnych w Bydgoszczy jest niedawno ukończony, pierwszy z dwóch biurowiec Arkada Bussines Park. Jest to budynek klasy A, który jest częścią inwestycji Arkada Bussines Park. Jego zarządcą jest firma Savills. W pierwszym z budynków na najemców czeka 11 000 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonawca generalny to Skanska, inwestorem natomiast jest Arkada Business Park jest For 2, spółka należąca do Grupy Holdingowej Arkada Invest. W biurowcu zastosowano najnowocześniejsze technologie oraz ekologiczne rozwiązania. Docelowo cała inwestycja będzie składać się z dwóch budynków i ma obejmować 32 tysiące mkw. powierzchni, z czego największą część zajmie powierzchnia biurowa – ponad 19 tys. mkw., lokale handlowe i usługowe natomiast prawie 2 tys. mkw. Obydwa budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Good.

26 maja otwarto nowe centrum wyprzedażowe Smart Outlet Center, który znajduje się przy ulicy Forodyńskiej. Obiekt oferuje 11 000 metrów powierzchni, które zostały już częściowo wynajęte m.in. przez sklepy firmy takie jak Media Expert, Rossmann, Martes Sport, CCC, Adidas, New Balans, Reebook, Puma Monnari, Only, Dajar, Home&Cook, Kubenz, Lucia, Lavard i Gee One. Z czasem ma tam również powstać strefa gastronomiczna.

Jedna z istniejących już inwestycji – Centrum Handlowe Auchan, przeszła rewitalizację. W ramach odświeżenia budynku powstały w nim nowe strefy – relaksu oraz miejsca zabaw dla dzieci i pokój dla rodzica i dziecka. Podczas prac remontowych zmieniono również wystrój strefy gastronomicznej, łazienek i przestrzeni do pracy wspólnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Znajdź idealny lokal